Filipíny se znovu otevírají cizincům, aby obnovily pracovní místa v cestovním ruchu či v podnikání

Nadcházející znovuotevření země zahraničním turistům za volným časem by obnovilo ztracená pracovní místa a podniky nucené ukončit činnost během pandemie, uvedlo v pátek ministerstvo cestovního ruchu (DOT). S platností od 10. února 2022 se Filipíny částečně otevírají pro zahraniční plně očkované bezvízové turisty, včetně turistů z České republiky. Nutný je negativní RT-PCR test odebraný do 48 hodin před odjezdem ze země původu.

Po příjezdu mají cestující povinnost sedm dnů sledovat svůj zdravotní stav s důrazem na příznaky Covid-19. Dále jsou povinni podávat hlášení místní vládní jednotce určení o projevech příznaků. Filipínské úřady však po plně očkovaných cizincích s uznávaným očkovacím certifikátem, kteří měli negativní RT-PCR test krátce před odletem nevyžaduje povinnou karanténu.

Na základě rezoluce IATF č. 159, zahraničním turistům bude umožněn vstup do země za předpokladu, že jejich pasy jsou platné po dobu nejméně šesti měsíců v době příjezdu a mají letenky zpět do země původu nebo další země určení.

Cestující musí mít u sebe „průkaz o očkování“ proti Covid-19, které jsou uznány IATF-EID. Zahrnují osvědčení o očkování vydaná Světovou zdravotnickou organizací (WHO), VaxCertPH Ministerstva zdravotnictví a národní/státní digitální osvědčení zahraniční vlády, která přijala VaxCertPH na základě recipročního ujednání, pokud IATF nedovolí jinak.

Děti mladší 18 let mají výjimku z požadavku plného očkování.